Idealne wizytówki prosto z drukarni!

Dzisiejszy tekst chciałabym poświęcić małym przedmiotom o nazwie wizytówki. Używane są praktycznie w każdej branży: od prawa, po różnego rodzaju usługi i nawet budownictwo. Przedstawię teraz kilka istotnych kwestii na ich temat.

Każdy z nas wie, jak wyglądają wizytówki, ale czy zastanawialiście się czemu one właściwie służą? Można śmiało powiedzieć, że są niejako dodatkiem do przedstawienia się i rodzajem notatki teleadresowej, ponieważ zawierają wszystkie niezbędne dane kontaktowe swojego właściciela. W obecnych czasach wizytówka nie może być zwykłą białą kartką. Dlaczego? Ponieważ rozmówca, przez pryzmat wizytówki ma zapamiętać naszą osobę. Musi więc ona być oryginalna, wyróżniająca się, ale zarazem estetyczna i gustowna. Najlepiej taka, która doskonale wyraża nas lub naszą firmę. Dlatego tak ważny jest dobry projekt wizytówki. Każda dobra drukarnia daje możliwość wydrukowania odpowiedniej i idealnej dla każdego z nas wizytówki.

Od czego najlepiej zacząć projekt wizytówki? Drukarnia proponuje na początek wybrać format. Najpopularniejsze są dwa modele – 90×50 oraz 85×55. Jeżeli chodzi o rodzaj papieru to drukarnia proponuje wybrać sztywny kredowy papier. Dzięki temu każda wizytówka będzie trwała i nie będą się robiły różnego rodzaju zgięcia. Następnym krokiem jest wybór laminatu. To jest zależne od indywidualnych preferencji klienta. Może być matowy lub błyszczący. Kolejną decyzją jaką należy podjąć jest wybór szablonu. Każda drukarnia ma mnóstwo gotowych szablonów. Mogą one być projektowane w różnym stylu: klasycznym, abstrakcyjnym, geometrycznym, nowoczesnym lub związanym z naturą, zwierzętami lub roślinami. Mając taki wybór z pewnością każdy znajdzie coś, co w pełni jest zgodne z jego gustem i upodobaniami. Jeżeli jednak jesteśmy wymagający i mamy swoją własną wizję, drukarnia może nam pomóc w projekcie swojej wymarzonej wizytówki. Co jeszcze musimy zaplanować? To, czy nasza wizytówka będzie jednostronna i dwustronna. Ta kwestia jest bezpośrednio związana z tym, ile tekstu chcemy umieścić na naszej wizytówce. Musimy pamiętać o tym, abyśmy nie przytłoczyli odbiorcy zbyt dużą ilością tekstu. Wizytówki przede wszystkim powinny być czytelne i przedstawiające najważniejsze informacje. Fragmenty tekstu mogą być podkreślone, pogrubione lub wydrukowane w innym kolorze.

Trzymając się powyższych wytycznych zaprojektujcie bardzo praktyczne i piękne wizytówki. Mając gotowy projekt drukarnia wydrukuje je używając techniki, najwyższej jakości druku cyfrowego. Koniecznie spróbujcie zaprojektować Wasze wizytówki!